شرکت عموم مردم در انتخابات و عمل به مُرّ قانون؛ دو خواسته رهبر انقلاب درباره انتخابات پیش‌رو

رهبرانقلاب، امروز در حرم مطهر رضوی:
آن چیزی که من عرض میکنم در درجه اول برای این حقیر آنچه که مهم است شرکت عمومی در انتخابات است و همه آحادی که می توانند رای بدهند وارد انتخابات بشوند این اولین و مهم‌ترین خواسته ماست.
در امر انتخابات مُرّ قانون باید عمل بشود. نتیجه انتخابات ملت هر چه که شد، این معتبر است این قانون است.
بنده در انتخابات‌ها دخالت نمی‌کنم. یک جا فقط من #دخالت میکنم و آن آنجایی است که کسانی بخواهند در مقابل رأی و انتخاب مردم بایستند و مزاحمت در مقابل رأی مردم ایجاد بکنند و رأی مردم را بشکنند.
هر کس بخواهد با نتیجه آرای ملت دربیفتد بنده در مقابلش می‌ایستم در سال‌های گذشته، انتخابات‌های گذشته هم همین‌جور بوده، در سال۷۶، در سال۸۴، در سال٨٨، در سال۹۲، بعضی مقابل چشم مردم بوده، بعضی مردم مطلع نشدند اما این حقیر در جریان قرار گرفتم.
در همه این سال‌هایی که شمردم، کسانی بودند که می‌خواستند در مقابل انتخابات بایستند، حالا در سال٨٨ آشکار شد، در همه این سال‌ها بنده ایستادم، گفتم نتیجه انتخابات هرچه هست باید تحقق پیدا کند. ۹۶/۱/۱

ا رونق تولید داخلی، مصیبت بیکاری جوانان برطرف می‌شود

آنچه امروز برای ما مشهود است خلاءهای اقتصادی است که خلاءهای بزرگی است.
بیکاری جوانان تحصیل کرده یک حفره است که باید آن را رفع کرد. ما از وضع مردم در بخش های مختلف کشور مطلع می‌شویم که از لحاظ #معیشت دچار مشکل هستند؛ دشمن بر روی همین ها تمرکز و تبلیغات می کند.
صاحب‌نظران مسئله اقتصادی مشکل عمده را در رکود و بیکاری می‌بینند، حق هم با آنهاست.
توصیه بنده، مطالبه بنده، تکیه بر تولید داخلی است. اگر ما توانستیم #تولید_داخلی را رونق دهیم، #اشتغال به وجود می‌آید و یکی از مصیبت‌های امروز کشور که #بیکاری_جوانان است، بر طرف شده و یا کاهش خواهد یافت.